Nasza filozofia

Aktywny i widoczny wpływ na poprawę środowiska

Dbałość o środowisko

Jednym z celów firmy Forte+ jest aktywny i widoczny wpływ na poprawę środowiska. Zdajemy sobie sprawę jak ważne dla nas i dla naszych dzieci są nawet najdrobniejsze działania, które pozwalają chronić nasza Planetę. Przez wzgląd na to, pierwszymi produktami w portfolio marki Forte+ były worki na śmieci wykonane w 100% z surowców pochodzących z recyklingu odpadów foliowych, z wysypisk śmieci, odpadów poprzemysłowych oraz resztek poprodukcyjnych.

Kolejnym krokiem było wprowadzenie worków Biokompostowalnych, wykonanych tylko i wyłącznie z surowców naturalnych. Użyta do ich produkcji przetworzona kukurydza jest przyjazna i nieszkodliwa dla środowiska. Ich niezwykłą zaletą jest to, że ulegają rozpadowi biologicznemu w warunkach domowego kompostu w ciągu zaledwie 60 dni. Potwierdza to certyfikat OK CompostHome wydany przez austriackie laboratorium badawcze TÜV, dla surowca, z którego powstały nasze worki. Biokompostowalne worki na śmieci marki Forte+ zostały wytworzone również zgodnie z ekologiczną norma unijną EN 13432.

Jakość z poszanowaniem natury

Chcemy konsekwentnie wprowadzać produkty przyjazne środowisku poszerzając gamę produktów Biokompostowalnych, czy produktów pochodzących z recyklingu, wykorzystując do ich produkcji bardzo wydajne i energooszczędne technologie. Zamierzamy regularnie wspierać akcje społeczne promujące działania proekologiczne. Z racji tego, podjęliśmy decyzję o objęciu patronatem akcji „Operacja Czysta Rzeka” w ramach której, sprzątamy koryta rzek, brzegi oraz najbliższe otoczenie z zalegających tam śmieci.